تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان مشوق سرمایه گذاری در استان کرمانشاه

  • کد خبر : 1428
  • ۱۰ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۸
اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان مشوق سرمایه گذاری در استان کرمانشاه

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان مشوق سرمایه گذاری در استان کرمانشاه

استاندار کرمانشاه از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مشوق سرمایه گذاری برای تداوم مسیر اشتغالزایی پایدار در این استان خبر داد و گفت: در سال گذشته نیز ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب کمک های فنی و اعتباری برای جبران سود بانکی تسهیلات سرمایه گذاری و تأمین زیرساخت ها پرداخت شد.

 

کرمانشاه _ فرین _هوشنگ بازوند در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه با اشاره به اثربخشي كمك هاي فني و اعتباري در رشد و توسعه واحدهاي توليدي اظهار داشت: استان ظرفيت بسيار مناسبي براي جذب اين نوع اعتبارات را دارد لذا بايد تلاش كنيم كه از این تسهیلات به منظور كمك به توسعه زيرساخت ها و همچنين كمك به سرمايه گذاري و اشتغالزايي استفاده و بيش از پيش به واحدهاي توليدي و ظرفيت هاي توسعه اي استان تخصيص پيدا كند.

وي افزود: سال گذشته ۵۰ ميليارد تومان در استان به بخش خصوصي در قالب این طرح های تشویقی کمک شد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید گزارش عملكرد چگونگي اثربخشي اين نوع كمك ها و اثرات آن در توسعه زيرساخت های استان را ارائه نماید.

استاندار كرمانشاه یادآور شد: تلاش براي وصول و تحقق درآمدها يك الزام قانوني است و هر دستگاهي كه درآمد بالاتري داشته باشد از تخصيص بيشتر اعتبارات برخوردار خواهد شد، بنابراین دستگاه ها وظيفه دارند كه با جديت به دنبال تحقق درآمدها باشند و با توجه به شرايط موجود از جمله وجود بيماري كرونا همه بايد تلاش كنند كه درآمدهاي پيش بيني شده استان محقق شود.

وي تصريح كرد: هر دستگاهي كه درآمد بالاتري داشته باشد از تخصيص بيشتر اعتبارات برخوردار خواهد شد و مديران بايد براي وصول درآمدها وقت بگذارند و با جديت در اين راستا برنامه هاي پيش بيني شده را اجرايي كنند.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه همچين خواستار تلاش مديران براي جذب كامل اعتبارات اسناد خزانه اي در استان شد و گفت: اين اعتبارات متعلق به خزانه استان است، بنابراين مديران به نحوی اقدام کنند که حتي ريالي از آن برگشت نخورد و اگر اين اعتبار از سوي دستگاهي برگشت بخورد مدير مربوطه بايد پاسخگو باشد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1428

برچسب ها