تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

اختصاص ۱۸۵ میلیارد تومان برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان استان همدان

  • کد خبر : 5899
  • ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۰
اختصاص ۱۸۵ میلیارد تومان برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان استان همدان

اختصاص ۱۸۵ میلیارد تومان برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان استان همدان

استاندار همدان با اشاره به اینکه رویکرد دانش‌بنیان کردن تولید در دولت مردمی و انقلابی سیزدهم یک اصل است،گفت :در سفر رئیس جمهور به استان ۱۸۵ میلیارد تومان برای حمایت از بخش‌های مختلف شرکت‌های دانش بنیان و فناور پیش‌بینی شده است.

 

به گزارش الوند _ علیرضا قاسمی فرزاد در اختتامیه همایش هفته پژوهش و فناوری استان همدان اظهار داشت: در دولت سیزدهم با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید دانش بنیان، کارگروه اقتصاد دانش بنیان را در سطح استان از اسفندماه سال گذشته، متشکل از هفت گروه تخصصی تشکیل دادیم که مجموعه‌های دانش بنیان را حمایت کنند.

وی اضافه کرد: این کارگروه متشکل از رؤسای دانشگاه‌ها و مجموعه‌های علمی و دانشگاهی است که مجموعه‌های پژوهشی در مباحث دانش‌بنیان را فعال کرده‌اند و با رویکرد علمی و کاربردی، علم را در خدمت صنعت، کشاورزی، خدمات، گردشگری و معدن به کار خواهند گرفت.

استاندار همدان با اشاره اینکه رویکرد دانش‌بنیان کردن تولید در دولت مردمی و انقلابی سیزدهم یک اصل است،گفت :در سفر رئیس جمهور به استان ۱۸۵ میلیارد تومان برای بخش‌های مختلف شرکت‌های دانش بنیان و فناور پیش‌بینی شده است.

قاسمی فرزاد افزود:دانش‌بنیان کردن تولید زمینه ساز افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه تولید خواهد شد و در ادامه اقلام فرآوری شده با‌کیفیت نیز تولید و عرضه می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان همدان با بیان اینکه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و پژوهشگران این دانشگاه تحقیقات خود را بر روی پدیده‌ها یا موضوعات ناشناخته متمرکز کنند، یاد آور شد: با توجه به ظرفیت و استعدادهایی که بین پژوهشگران علوم پزشکی استان وجود دارد، می‌توان بسیاری از بیماری‌ها از جمله دیابت را درمان کرد.

استاندار همدان در ادامه از پژوهشگران برتر استان همدان دعوت کرد تا بر روی مسائل اساسی این استان همچون آب، گردشگری، روش‌های نوین در تولید بخش صنعت و معدن، تحقیق و پژوهش انجام دهند‌ ضمن اینکه دستگاه‌های اجرایی استان از پارک علم و فناوری، بنیاد نخبگان و مجموعه‌ خانه خلاق و سایر فعالان این عرصه حمایت و پشتیبانی خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد:استانداری گزارش عملکرد خود و دستگاه‌ها را به ویژه در زمینه حمایت از ایده‌های دانش‌بنیان، به صورت ماهانه در اختیار اصحاب رسانه و مردم شریف همدان قرار خواهد داد.

در انتهای این مراسم، از پژوهشگران برتر استان همدان با اهدا لوح توسط استاندار تقدیر شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5899