تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
1

اختصاص صدها میلیارد تومان اعتبار برای بهبود زیرساخت ها ی استان کرمانشاه  

  • کد خبر : 7822
  • ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۳
اختصاص صدها میلیارد تومان اعتبار برای بهبود زیرساخت ها ی استان کرمانشاه   

اختصاص صدها میلیارد تومان اعتبار برای بهبود زیرساخت ها ی استان کرمانشاه

استاندار کرمانشاه از هزینه چند صد میلیارد تومان اعتبار برای بهبود زیرساخت های مختلف این استان به ویژه محورهای جاده ای و جذب مقدار قابل توجهی امکانات و تجهیزات در راستای اربعین حسینی خبر داد و گفت: به دنبال این هستیم که امکاناتی را جذب کنیم که پس از ایام اربعین حسینی نیز استفاده از آنها برای مردم استان ملموس باشد و بخشی از نیازهای شهروندان را در زمان های مختلف برطرف کند.

 

به گزارش الوند _ جمعی از اعضای شورای اسلامی استان کرمانشاه با محمدطیب صحرایی دیدار کردند که در این دیدار موضوعات مختلفی از جمله مشکلات شهرها و روستاهای استان، سکونتگاه های غیر رسمی، آسفالت معابر روستایی، درخواست حضور  اعضای شورای اسلامی شهرها در شورای اداری شهرستان شهرستان، بهسازی وسایل نقیه شهرداری ها، ضرورت استفاده مناسب از بافت های فرسوده و تاریخی و بهسازی آنها مطرح و پیگیری شد.

 

استاندار کرمانشاه در این دیدار با بیان اینکه تداوم روال عادی کار و تلاش در استان نتیجه بخش نخواهد بود، تاکید کرد: باید به دنبال سرعت و جدیت بیشتر در کارها برای رسیدن به نتیجه مطلوب باشیم.

 

مقام عالی استان کرمانشاه با بیان اینکه استان کرمانشاه از نظر ظرفیت و امکانات چیزی کم ندارد به پتانسیل های مختلف آن اشاره و به عنوان نمونه موضوع اربعین حسینی را مثال زد.

 

دکتر صحرایی در این زمینه گفت: ظرفیت اربعین حسینی، مجموعه بزرگی از آورده های مادی و معنوی را برای استان به دنبال داشته و دارد اما علاوه بر ارتقای اخلاق و معنویت در استان، در سطوح مختلف اقتصادی و عمرانی هم آورده های بسیار خوبی برای کرمانشاه به دنبال داشته است به گونه ای که هم اکنون زیرساخت های جاده ای از شرق تا غرب استان به برکت اربعین در حال بهبود است.

 

استاندار کرمانشاه همچنین با بیان اینکه بر برکت اربعین حسینی حدود ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار به شهرداری های استان تخصیص پیدا خواهد کرد، افزود: بخشی از این اعتبار برای خرید ماشین آلات شهری در اختیار شهرداری ها قرار خواهد گرفت.

 

مقام عالی استان در ادامه از هزینه چند صد میلیارد تومان اعتبار برای بهبود زیرساخت های مختلف استان به ویژه محورهای جاده ای و جذب مقدار قابل توجهی امکانات و تجهیزات در راستای اربعین حسینی خبر داد و گفت: به دنبال این هستیم که امکاناتی را جذب کنیم که پس از ایام اربعین حسینی نیز استفاده از آنها برای مردم استان ملموس باشد و بخشی از نیازهای شهروندان را در زمان های مختلف برطرف کند.

 

وی در این زمینه مثال زد که به عنوان نمونه “خدمات های بهداشتی” که برای ایام اربعین در استان ایجاد خواهد شد، لازم است به صورت دائم، با کیفیت و در مکان های مناسب جانمایی شود تا بخشی از نیازهای شهروندان را برای همیشه مرتفع کند.

 

صحرایی همچنین با تاکید بر ضرورت کار با کیفیت در استان از جمله در ایام اربعین حسینی، گفت: لازم که یک تحرک همه جانبه در استان رخ دهد و تمام ارکان آن از جمله مدیریت اجرایی، نمایندگان، شوراها و شهرداری ها و سایر دستگاه های خدمات رسان در کنار هم، کار را به صورت زنجیره ای دنبال کنند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7822