تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

احیای ۲۳۲ واحد راکد در استان ایلام

  • کد خبر : 9260
  • ۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۲
احیای ۲۳۲ واحد راکد در استان ایلام

احیای ۲۳۲ واحد راکد در استان ایلام

استاندار ایلام از احیا ۲۳۲ واحد راکد این استان با اعتبار ۱۶۴ میلیارد تومان و اشتغالزایی بیش از یک هزار نفر خبر داد.

به گزارش صنعت، دکتر حسن بهرام‌نیا روز دوشنبه ۷ اسفندماه در همایش«نقش مردم در هندسه مراسم و مناسبت‌های انقلاب اسلامی»با بیان این‌که روحانیون پرچمدار دین اسلام هستند. افزود: همه باید در کنار روحانیون و دوست‌داران نظام، بیان‌گر دستاوردهای نظام در همه‌ی حوزه‌ها باشیم.

نماینده‌ی عالی دولت در استان ایلام خاطرنشان کرد: ۴۵ سال از عمر این نظام می‌گذرد که هر سال مردم شاهد ارتقا جایگاه نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان هستند.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی در حال حاضر جزو ۵ کشور هسته‌ای، ۱۰ کشور پرتاب کننده‌ی ماهواره به فضا و جزو ۶ کشوری در دنیا است که موجود زنده را به فضا پرتاب کرده است.

دکتر بهرام‌نیا خاطرنشان کرد: حضرت امام‌خمینی(ره) با همه وجود خود موجب به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی شد. قبل از وقوع انقلاب اسلامی، مستشاران نظامی که در این کشور خیمه زده بودند، از بیت‌المال مسلمین بهره می‌برند و در آن زمان مستشاران حقوق‌های هنگفت دریافت می‌کردند.

وی گفت: علی‌رغم بیش از دو دهه تحریم‌های ناجوانمردانه جبهه استکبار علیه نظام اسلامی، اما روز به روز در حال پیشرفت و ارتقا هستیم و کسانی که دستاوردهای نظام را نفی کنند نیروهای پیاده نظام هستند.

دکتر بهرام‌نیا با تاکید بر بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی برای امیدآفرینی در جامعه، خاطرنشان کرد: اگر روایت‌گر دستاوردها نباشیم دشمنان دستاوردها را تحریف می‌کنند.

نماینده عالی دولت در استان ایلام ادامه داد: با وجود همه مشکلات و نارسایی‌ها، حضور در پای صندوق‌های رأی یک تکلیف ملی است.

استاندار ایلام با اشاره به ابرپروژه سامانه گرمسیری گفت: در صورت افتتاح این پروژه، ۱۸ هزار هکتار از اراضی استان مشروب می‌شود که فاز نخست آن در آستانه‌ی افتتاح است و در‌ صورت بهره‌برداری از فاز نخست این پروژه، ۴ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی استان مشروب می‌شود. از مجموع اعتبارات اختصاص یافته(حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان) برای سامانه‌ی گرمسیری، ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در این دولت هزینه شده است.

وی بیان داشت: برای این پروژه از نقطه‌ی صفر مرزی استان تا سد کنجان‌چم به طول ۸۵ کیلومتر دو لوله‌ی ۲ متر و ۴۰‌ سانتی‌متری لوله‌گذاری شده و هم‌اکنون آب در لوله‌ها جریان دارد که ۱۷ کیلومتر نیز تونل ساخته شده است و چهار دره پر شده که آب به‌صورت ثقلی (بدون نیاز به پمپاژ) عبور کرده است.

استاندار ایلام اضافه کرد: برای این پروژه ۱۱۰ هزار تن میلگرد و ۷۰ هزار متر مکعب بتن به‌کار رفته است و ظرفیت ذخیره‌ی آب پشت سد کنجانچم ۸۵ میلیون متر مکعب است‌‌.

وی یادآور شد: یکی دیگر از پروژه‌های مهم استان در کنار سامانه‌ی گرمسیری، تونل کبیرکوه به‌طول ۷ کیلومتر است که فقط در این دولت یک‌هزار میلیارد تومان برای آن هزینه شده و در آستانه‌ی بهره‌برداری است.

نماینده عالی دولت در استان ایلام با اشاره پارک پروپیلن گفت: خوراک پارک پروپیلن از شرکت پتروشیمی ارغوان‌گستر تامین می‌شود. با راه اندازی پارک پروپیلن در مهران ۲۵۰۰ نفر مشغول بکار می شوند.

وی گریزی نیز به احیای واحد‌های راکد در این استان و گفت: از مجموع ۴۰۰ واحد راکد کشاورزی و صنعتی استان، ۲۳۲ واحد استان با اعتبار ۱۶۴ میلیارد تومان و اشتغالزایی بیش از یک هزار نفر احیا و به چرخه تولید بازگشت.

 

استاندار ایلام با اشاره به اینکه اربعین ایلام را به نگین کشور مبدل کرده است، گفت:  بیش از ۵ هزار میلیارد تومان طی دو سال اخیر در حوزه راههای استان هزینه شده و تحولی در حوزه راههای استان صورت گرفته است و طی یکسال اخیر ۸۴۰ چشمه سرویس بهداشتی در مسیر های مواصلاتی استان ساخته شده است.

 

بهرام نیا عنوان کرد: پتروشیمی هلیلان ۳۶ درصد فیزیکی دارد و پتروشیمی دره‌شهر با اخذ مجوزها به‌زودی کلنگ‌زنی می‌شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=9260