تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
0

احیای مسیر گردشگری آبشار نوژیان در دستور کار قرار گرفت

  • کد خبر : 8185
  • ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۶
احیای مسیر گردشگری آبشار نوژیان در دستور کار قرار گرفت

احیای مسیر گردشگری آبشار نوژیان در دستور کار قرار گرفت

استاندار لرستان با بیان اینکه بافت زندگی عشایری و گردشگری روستایی علاقه‌مندان بسیاری را به خود جذب می‌کند، گفت: احیای مسیر گردشگری آبشار نوژیان در دستور کار قرار گرفته است.

 

به گزارش صنعت _ فرهاد زیویار روز جمعه به منظور بررسی پروژه‌های در دست اقدام حوزه ریلی اداره کل راه‌آهن استان لرستان از این مجموعه بازدید کرد.

 

در این بازدید استاندار لرستان از مراکز بارگیری و تخلیه بار، طول خطوط ریلی، تأسیسات، ایستگاه و ابنیه راه آهن این استان و نیز از قطار محلی «ریل‌باس» و نحوه خدمت‌رسانی به مسافران بازدید به عمل آورد.

 

زیویار در حاشیه این بازدید با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری روستایی گفت: گردشگری روستایی زمینه‌ای برای پویایی اقتصاد در روستاها است و لرستان نیز، یکی از استان‌های بهره مند از این ظرفیت است.

 

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه مطالعات لازم در زمینه استفاده از ظرفیت چشمه آب گرم روستای کشور صورت گیرد افزود: اقدامات لازم برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این راستا انجام شود.

 

استاندار لرستان با اشاره به اینکه بافت زندگی عشایری و گردشگری روستایی علاقه‌مندان بسیاری را به خود جذب می‌کند، عنوان کرد: آسفالت ۲۰ کیلومتر از جاده خرم‌آباد به آبشار نوژیان در دستور کار قرار گرفته است و خرم‌آباد را به ایستگاه کشور متصل می‌کند و موجب احیا این مسیر گردشگری خواهد شد.

 

وی گفت: در این مسیر جاذبه‌های گردشگری تاریخی، فرهنگی، طبیعی بسیاری همچون منطقه چوبتراش، روستای قلعه‌گل، آبشار نوژیان و آبشار وارک وجود دارد و جز یکی از محورهای گردشگری درجه یک استان محسوب خواهد شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8185