تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
1

احداث ۱۵ پل جدید در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه

  • کد خبر : 5615
  • ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱
احداث ۱۵ پل جدید در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه

احداث ۱۵ پل جدید در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه از احداث ۱۵ دستگاه پل جدید در نقاط مختلف این استان خصوصاً در مسیر محورهای اصلی و فرعی برای جلوگیری از بروز مشکل در فصل بارندگی خبر داد.

 

به گزارش الوند _ فریبرز کرمی با اشاره به اقداماتی که راهداری استان کرمانشاه برای جلوگیری از بروز مشکل در فصل بارندگی و مسدود شدن جاده‌ها انجام داده است، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵ دستگاه پل جدید در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه احداث شده است.

وی یکی دیگر از مهمترین اقدامات در جهت نگهداری ابنیه فنی راه ها را لایروبی پل‌ها در مسیرهای مختلف استان بخصوص در نقاط روستایی و جاده‌های اصلی و فرعی عنوان کرد.

کرمی افزود: طی ۷ ماهه سال جاری، ۷۲ دستگاه پل باکسی با دهانه ۲متر تعریض و ۵ دستگاه هندریل بتنی برای پل های محورهای قوری قلعه، بیا شوش، کمربندی هرسین، کمربندی غربی کرمانشاه، سلطان آباد کنگاور نصب و به بهره برداری رسیده است.

وی یادآور شد: تعمیر دیوار کوله و دستک ۱۳ پل، تنظیم بستر رودخانه ها در محل ورودی و خروجی ۳ دستگاه از پل های بزرگ و رنگ آمیزی و آشکار سازی ۷۵ دستگاه پل برای آمادگی بارش نزولات آسمانی‌ انجام شده است.

کرمی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از هرگونه انسداد مسیر‌های ارتباطی، پاک سازی ورودی و خروجی آب‌رو‌های ۳۵۰ دستگاه پل و تنقیه ۶۲ دستگاه پل آب‌روهای کوچک در محور‌های مواصلاتی استان، لایروبی و ساماندهی شده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: بازدیدها و بازرسی های فنی مستمر برای بررسی وضعیت پل‌ها و ابنیه فنی، واقع در جاده‌های اصلی و فرعی برای حصول اطمینان از ایمنی سازه‌ای آن‌ها و بررسی پل‌ها به منظور عبور سیلاب و جلوگیری از بحران های احتمالی ، از جمله مسائل مهمی است که بصورت مستمر انجام می‌شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5615