تاریخ : جمعه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۳ 24 ذو القعدة 1445 Friday, 31 May , 2024
1

اجرای ۳۰ پروژه با اعتباری بالغ ۸۶۴ میلیارد تومان در شهرستان ملایر، دستاورد سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان همدان  

  • کد خبر : 4757
  • ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲
اجرای ۳۰ پروژه با اعتباری بالغ ۸۶۴ میلیارد تومان در شهرستان ملایر، دستاورد سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان همدان   

اجرای۳۰ پروژه با اعتباری بالغ ۸۶۴ میلیارد تومان در شهرستان ملایر، دستاورد سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان همدان

 

فرماندار ملایر گفت : در جریان سی‌امین سفر استانی رئیس جمهور و هیات دولت به استان همدان، ۳۰ پروژه با اعتبار ۸۶۴ میلیارد تومان برای شهرستان ملایر مصوب شد.

 

 

به گزارش الوند _ سلمان اسماعیلی روز پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ در نشست کمیته برنامه‌ریزی ملایر که با حضور دکتر بیگی‌نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، دبیر کمیته برنامه‌ریزی شهرستان، معاونان فرماندار ، بخشداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار داشت: در جریان سی‌امین سفر استانی رئیس جمهور و هیات دولت به استان همدان، وزیر محترم جهاد کشاورزی به عنوان نماینده آیت الله رییسی در این شهرستان حضور یافتند که ماحصل این سفر تصویب ۳۰ پروژه با اعتبار ۸۶۴ میلیارد تومان برای شهرستان ملایر بود.

 

وی اضافه کرد: عمده این مصوبات در سال اول و حدود ۵۰ درصد نیز در سال دوم محقق میشود و موارد باقیمانده در سال سوم دولت اجرایی خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه ملایر می‌توانست حداقل دو برابر این اعتبار را در سفر استانی جذب کند و سهم بسیار بیشتری را از اعتبارات بگیرد، افزود: دلیل اصلی سهم کم ملایر در این اعتبارات، این است که طی سال‌های گذشته در حوزه‌های عمرانی و  اقتصادی این شهرستان کمتر کار شده است.

 

اسماعیلی یادآور شد :این در حالیست که طی سال‌های گذشته آهنگ رشد و توسعه در این شهرستان کُند شده و پروژه‌های زیادی تعریف گردیده،  اما محقق نشده و یا با ۲۰ تا ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی رها شده است.

 

فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: میزان اعتبار مصوب شده برای شهرستان ملایر در سفر استانی، نسبت به بودجه سنواتی ملایر قابل قبول است و با ظرفیت‌های بالایی که این شهرستان دارد، این رقم می‌توانست بسیار فراتر باشد.

 

وی اخذ مجوز ماده ۲۳ برای پروژه‌های بزرگی همچون نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی، بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی و محور ملایر- خنداب را از دیگر دستاوردهای این سفر عنوان کرد.

 

نماینده عالی دولت در ملایر خاطرنشان کرد:مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند اعتبارات سفر استانی را به سرعت جذب کرده و رقم اعتبار مصوب شده را از سازمان برنامه و بودجه و مجموعه ادارات کل خود مطالبه‌گری کنند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=4757