تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
2

اجرای دادرسی الکترونیکی برای ۱۹۱۰ زندانی در کرمانشاه 

  • کد خبر : 5091
  • ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۸:۳۰
اجرای دادرسی الکترونیکی برای ۱۹۱۰ زندانی در کرمانشاه 

اجرای دادرسی الکترونیکی برای ۱۹۱۰ زندانی در کرمانشاه 

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه طی مدت دو سال اخیر اتاق های دادرسی الکترونیک در زندان ها و شعب مراجع قضایی کشور راه اندازی شده است از اجرای دادرسی الکترونیکی برای ۱۹۱۰ زندانی در کرمانشاه خبر داد.

 

 

به گزارش الوند _ شهرام کرمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به توسعه بهره گیری از فناوری های نوین و سامانه های ارتباطی آنلاین در دستگاه قضایی، اظهار کرد: با شیوع بیماری کرونا، دستگاه قضایی تلاش کرد تا میزان خدمات الکترونیک خود به مردم را به منظور کاهش ترددها و رعایت پروتکل های بهداشتی به حداکثر برساند.

 

وی ادامه داد: یکی از این خدمات که با کمک فناوری های نوین به شکل الکترونیکی در آمد‌، راه اندازی دادرسی های الکترونیک برای زندانیان بود که در راستای حفظ سلامت آنها در ایام شیوع بیماری کرونا اجرا شد.

 

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه طی مدت دو سال اخیر اتاق های دادرسی الکترونیک در زندان ها و شعب مراجع قضایی کشور راه اندازی شدند، اعلام کرد: در دادرسی الکترونیک دیگر نیازی به اعزام زندانیان به مراجع قضایی نیست و قاضی بصورت آنلاین می تواند به پرونده هر زندانی رسیدگی کند.

 

وی با تاکید براینکه اجرای این طرح مزیت های دیگری هم بدنبال داشت، افزود: صرفه جویی در وقت، کاهش تردد ها، ارتقای شاخص امنیت و پیشگیری از خطرات احتمالی حین اعزام زندانی از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

 

کرمی اشاره ای هم به آمار استفاده از دادرسی الکترونیک برای زندانیان کرمانشاهی پرداخت و گفت: در چندماهه اخیر، حدود ۲۰۹۲ زندانی در کرمانشاه دادرسی داشته اند که از این تعداد دادرسی ۱۹۱۰ زندانی به شکل الکترونیک بوده است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5091