تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
2

آینده روشن اقتصادی در انتظار مرزنشینان مریوانی

  • کد خبر : 6247
  • ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۶
آینده روشن اقتصادی در انتظار مرزنشینان مریوانی

آینده روشن اقتصادی در انتظار مرزنشینان مریوانی 

استاندار کردستان معیشت و اشتغال مردم مریوان و مرزنشینان این شهرستان را دارای آینده ای روشن ذکر کرد و گفت : با فعال شدن منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان که اساسنامه آن در دولت تصویب شده است در آینده ای نزدیک شاهد تحول بزرگ اقتصادی در این منطقه خواهیم بود.

 

به گزارش الوند_ اسماعیل زارعی‌کوشا در سفر به شهرستان مریوان اظهار داشت:  یکی از اولویت های دولت سیزدهم فعال کردن مناطق آزاد  و بهره بردن از ظرفیت این مناطق در کشور است که به طور قطع با فعال شدن منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان که اساسنامه آن در دولت تصویب شده است ، تحول بزرگ اقتصادی در منطقه روی می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه طرح جامع منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان ۷۰ درصد پیشرفت دارد، افزود: بازارچه‌های مرزی استان بعد از سه سال بسته بودن، سال گذشته به همت دولت بازگشایی شد.

 

استاندار کردستان با اشاره به آغاز فرایند انتقال بازارچه مرزی خانم شیخان به “به‌رده رشه”، یادآور شد: در جلسه هفته گذشته هیات دولت، موضوع بازگشایی بازارچه‌های مرزی و معیشت مرزنشینان را مطرح کردم که رییس جمهور نیز بر ضرورت توجه به معیشت مرزنشینان تاکید کردند.

 

زارعی کوشا همچنین در بازدید از تقاطع غیر هم‌سطح گاران در مسیر جاده جدید مریوان به سنندج بر هزینه کردن اعتبارات تخصیصی به پروژه‌ها در راستای تکمیل طرح‌ها تاکید کرد و گفت:اعتبارات نباید صرفا به پرداخت مطالبات پیمانکاران اختصاص پیدا کند .

 

وی عنوان کرد:اعتبارات تخصیصی به طرح‌ها باید برای تکمیل و سرعت در کار پروژه‌ها باشد، چراکه در غیر این صورت، پروژه‌ همچنان معطل خواهند ماند.

 

زارعی کوشا با اشاره به شروع بکار احداث تقاطع غیرهمسطح گاران از سال ۱۳۹۸ با انتقاد از عدم اتمام آن، ادامه داد : بنای ما این است با تخصیص اعتبارات به پروژه‌ها، روند کار سرعت یابد.

 

استاندار کردستان در پایان خواستار تعیین تکلیف پروژه تقاطع غیرهمسطح گاران و تامین تجهیزات و اتمام کار این طرح شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6247