تاریخ : جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳ 6 محرم 1446 Friday, 12 July , 2024
0

آموزش و پرورش در خط مقدم تربیت فرزندان این مرز و بوم قرار دارد

  • کد خبر : 5969
  • ۲۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸
آموزش و پرورش در خط مقدم تربیت فرزندان این مرز و بوم قرار دارد

آموزش و پرورش در خط مقدم تربیت فرزندان این مرز و بوم قرار دارد

استاندار لرستان گفت : آموزش و پرورش در خط مقدم تربیت فرزندان این مرز و بوم قرار دارد و پایه گذاری این رسالت مهم آمیخته با تعهد و مسئولیت پذیری است .

به گزارش الوند  _چهارمین شورای آموزش و پرورش استان لرستان با حضور دکتر نوری وزیر آموزش و پرورش،  استاندار لرستان،  ابراهیمی نماینده مردم شهرستان های سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، معاونین استاندار و جمعی از مدیران و مسئولین استانی برگزار شد .

استاندار لرستان در این جلسه  بر لزوم رسیدگی به امور تربیتی در مدارس و موسسات آموزشی تاکید کرد وگفت: آموزش و پرورش در خط مقدم تربیت فرزندان این مرز و بوم قرار دارد و پایه گذاری این رسالت مهم آمیخته با تعهد و مسئولیت پذیری است .

وی افزود: آینده فرزندان کشور در گرو برداشتن موانع موجود بر سر راه ارتقاء کمی و کیفی آموزش و پرورش خواهد بود.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم در راستای برداشتن موانع موجود بر سر راه آموزش اقدامات موثری صورت داده و برگزاری جلسات شورای آموزش و پرورش و پیگیری مصوبات آن بخشی از این اقدامات محسوب می شود.

نماینده عالی دولت در استان لرستان تاکید کرد: دستگاههای اجرایی فعال در زمینه آموزش و پرورش دانش آموزان، در راستای عمل به وظایف سازمانی و همگام با آموزش و پرورش اقدامات را با برنامه ریزی دقیق اجرایی کند .

زیویار با اشاره به سند تحول بنیادی آموزش و پرورش اضافه کرد: یکی از رویکردهای اساسی این سند ایجاد شبکه‌ای از محیط های یادگیری است که پژوهش سرا ها، خانه های فرهنگ، کتابخانه ها، نمایشگاههای تخصصی، مراکز کار و فناوری و اردوگاه های دانش آموزی بخشی از مهمترین بندهای دیده شده در این سند به شمار می رود .

وی یادآور شد: زیرساخت های اولیه موجود در استان ظرفیت های خوبی برای کمک به آموزش و پرورش هستند که لازم است در این رابطه حمایت های لازم برای تکمیل آنها صورت پذیرد.

استاندار لرستان تصریح کرد: با توجه به محدودیت در اعتبارات دولتی برای تکمیل این قبیل زیرساخت ها لازم است از سایر ظرفیتهای نیز در این رابطه استفاده شود که در همین رابطه می‌توان به پیگیری اجرای مصوبات تاثیر گذار اشاره کرد.

دکتر زیویار ادامه داد: اردوگاه آیت الله کمالوند یکی از همین زیرساخت ها در استان است که با توجه به تکمیل نبودن بخش های مختلف، از ظرفیت های آن استفاده کامل نشده است و می توان با کمک برای تکمیل آن، در جهت آموزش دانش آموزان بهره برد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به خلا های موجود در بحث تربیتی مدارس اشاره کرد و گفت: بسیار مهم است در مدارس از تمامی ظرفیت آموزشی و تربیتی استفاده شود که این مهم نیازمند عزمی ملی است.

استاندار لرستان گفت: استفاده از نیروهای توانمند در حوزه تربیتی برای حضور در مدارس سراسر کشور به عنوان یکی از راهکارهای پیشنهادی می‌تواند نقش مهمی در این رابطه ایفا کند .

زیویارخاطر نشان کرد : حمایت از هنرستان های فنی و حرفه ای نیز یکی دیگر از اقدامات مهمی است که در شرایط کنونی پرداختن به این موضوع با توجه به حرفه آموزی دانش آموزان، از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5969