تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

آماده برگزاری اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی در ارومیه هستیم

  • کد خبر : 8170
  • ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۹
آماده برگزاری اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی در ارومیه هستیم

آماده برگزاری اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی در ارومیه هستیم

استاندار آذربایجان غربی گفت: هماهنگی لازم برای برگزاری مطلوب اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی با تعامل بین دستگاه‌ها و مجمع جهانی تقریب انجام شده و این استان آماده برگزاری این رخداد مهم است.

 

به گزارش صنعت _ محمدصادق معتمدیان در نشست مشترک با معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی، بیان داشت: آذربایجان غربی به عنوان میزبان کنفرانس وحدت اسلامی در روزهای آینده پذیرای مهمانانی از کشورهای خارجی و شخصیت‌های داخلی است.

 

وی همچنین به تاثیرات مثبت این رویداد برای آذربایجان غربی اشاره کرده و یادآور شد: برگزاری این رویدادها فرصت مناسبی برای معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های کم نظیر آذربایجان غربی در بخش‌های مختلف است.

 

استاندار آذربایجان غربی در ادامه اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان و معاندان با رسانه‌های در اختیار خود در صدد اختلاف افکنی هستند، این اجلاس بسیار ارزشمند است.

 

معتمدیان همچنین با اشاره به اینکه آذربایجان غربی آماده برگزاری جشنواره قرآنی دانشجویان سراسر کشور نیز بوده و ظرفیت‌های لازم را دارد، افزود: سی و هفتمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور به میزبانی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان غربی از روز دوشنبه ۱۶ مرداد با حضور بیش از ۹۰۰ مهمان در ارومیه برگزار می‌شود.

 

وی در ادامه تاکید کرد: آذربایجان غربی از روز دوشنبه میزبان جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور است و همزمان ۲۰ محفل قرآنی با حضور قاریان برجسته بین المللی کشور در سراسر استان برگزار می شود.

 

معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب نیز در این جلسه گفت: این کنفرانس یک واقعه بزرگ بین المللی بوده که با حضور نمایندگان کشورهای آذربایجان، سوریه، گرجستان، روسیه، عراق و ترکیه برگزار می‌شود.

 

حسین مسچی اضافه کرد: ۲ هزار دعوت نامه برای شخصیت‌های کشوری برای حضور در این کنفرانس ارسال شده‌ و ۵۰ مهمان خارجی و ۵۰ مهمان ویژه داخلی در این کنفرانس حضور دارند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8170