تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
2

آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی کنگاور در انتظار تخصیص خوراک

  • کد خبر : 1949
  • ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۴
آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی کنگاور در انتظار تخصیص خوراک

آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی کنگاور در انتظار تخصیص خوراک  

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: پتروشیمی کنگاور یکی از واحدها و زنجیرهای سند نفت،گاز و پتروشیمی استان است که با تخصیص خوراک عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

 

 

بهزاد باباخانی در سفر به شهرستان کنگاور و در حاشیه بازدید از چهار طرح جهاد کشاورزی این شهرستان در گفتگو با  خبرنگار الوند غرب اظهار داشت: پتروشیمی کنگاور یکی از واحدها و زنجیرهای سند نفت ، گاز و پتروشیمی استان کرمانشاه بوده و هلدینگ خلیج فارس که زیر مجموعه وزارت نفت است سرمایه‌گذاری این پروژه را برعهده دارد

 

 

وی ادامه داد: تاکنون مصوبه هیات مدیره هلدینگ خلیج فارس اخذ و جواز تاسیس آن توسط صنعت و معدن استان صادر شده و زمینی نیز در شهرک صنعتی کنگاور خریداری و تخصیص پیدا کرده است.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه این پروژه در شرف تامین مالی است، افزود: آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی کنگاور در گرو تخصیص خوراک است که در این زمینه هلدینگ خلیج فارس و پترول در حال پیگیری هستند و امیدواریم با رفع این موضوع شاهد استارت عملیات اجرایی این پروژه باشیم.

 

 

باباخانی هدف از این سفر را بازدید از چهار پروژه در حوزه جهاد کشاورزی عنوان کرد و گفت: امروز ۴ طرح در حوزه جهادکشاورزی را که با مشکلاتی مواجه بودند مورد بازدید میدانی قرار دادیم ،دو پروژه نخست از اراضی جهاد کشاورزی شهرستان بودند که با مساحت زیاد مدت‌ها در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته بود لیکن منتج به نتیجه نشده است که پیرامون آن تصمیماتی گرفته شد که انشاالله بتوانیم مسیر خوبی را برای اشتغال زایی در شهرستان فراهم نماییم.

 

معاون اقتصادی استاندار یاد آور شد: پروژه بعدی که با موانعی روبرو بود در حوزه شیلات و در دهستان فش است که با مشکل تخصیص آب و معارضین اجتماعی مواجه بود و سعی کردیم در تصمیمات هم دغدغه روستاییان دیده شود و همچنین موانع پیش روی شیلات مرتفع گردد.

 

وی پروژه پنل های خورشیدی را آخرین طرح  مورد بررسی قرار گرفته عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: وجود معارضین اجتماعی مانع اصلی اجرای این پروژه است که مقرر شد با همراهی دادگستری شهرستان به شکلی رای صادر شود که به سرمایه‌گذاری  در منطقه کمک کند.

 

 

فرماندار کنگاور نیز اظهار داشت: یکی از مهمترین معضلات امروز شهرستان بیکاری جوانان با استعداد و تحصیلکرده است که جذب سرمایه گذار و احداث صنایع و پروژه های اشتغال زا می‌تواند علاوه بر کاهش نرخ بیکاری موجب تزریق امید و نشاط در جامعه شود.

 

 

فرزاد الماسی یکی از مهمترین مشوق های سرمایه گذاری را اختصاص زمین مناسب جهت اجرای پروژه ها بیان کردوگفت : با وجود چندین سرمایه گذار در حوزه های دامپروری و ذوب آهن متاسفانه زمین مناسبی برای معرفی نداریم چرا که افراد فاقد صلاحیت اراضی مرغوب شهرستان را جهت سرمایه گذاری و اجرای طرح تصرف کرده اما پس از گذشت سالیان طولانی نه قدرت اجرای طرح را دارند و نه آنرا باز میگردانند و خواستار خلع ید این اراضی جهت واگذاری به سرمایه گذاران جدید شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1949

برچسب ها