تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
1

آغاز سفرهای شهرستانی استاندار کرمانشاه از نیمه دوم اردیبهشت ماه

  • کد خبر : 7452
  • ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲
آغاز سفرهای شهرستانی استاندار کرمانشاه از نیمه دوم اردیبهشت ماه

آغاز سفرهای شهرستانی استاندار کرمانشاه از نیمه دوم اردیبهشت ماه

استاندار کرمانشاه از آغاز سفرهای شهرستانی خود از نیمه دوم اردیبهشت ماه خبر داد و گفت:  از نیمه دوم اردیبهشت ماه هر هفته به یک شهرستان سفر خواهیم داشت و مشکلات هر شهرستان و راهکارهای رفع آنها را بررسی کرده و برای حل آن ها تصمیم گیری می کنیم.

به گزارش الوند _  محمد طیب صحرایی در نشست بزرگداشت روز شوراها که در سالن شهدای دولت و با حضور معاونین استاندار و اعضای شوراهای شهر و روستای استان کرمانشاخ برگزار شد؛ با تبریک این روز گفت: شورا از یک جايگاه ممتاز در قانون اساسی جمهوری اسلامی برخوردار است و این نهاد یکی از برجسته ترین نمودهای جمهوریت نظام اسلامی است و  حضور شوراها به تحقق اهداف جمهوری اسلامي کمک کرده است.

وی افزود: شورا یک مجموعه حاشیه ای در منظومه انقلاب اسلامی نیست و یکی از ارکان جمهوریت نظام و مردمسالاری دینی است.

دکتر صحرایی ادامه داد: مسئولان ارشد نظام اسلامي به صراحت و روشنی اعتقاد و اعتماد خود را به شوراهای اسلامی شهر و روستا بیان کرده اند و مدیران این نظام هم موظف به پیروی از این دیدگاه‌ها و عمل به آن و دوری از رفتارهای ذوقی و سلیقه ای دوری هستند.

وی تصریح کرد: همانگونه که نمایندگان در قالب قانون اساسی جایگاه پیدا کرده اند یک عضو شورا هم بر اساس همان قانون در جمهوری اسلامی از یک جايگاه ممتاز برخوردار است و همه موظف به احترام به این جايگاه و تعامل سازنده با اعضای شورا هستیم.

مقام عالی استان کرمانشاه فلسفه تشکیل شوراها را کمک به چابک سازی، تسهیل گری و افزایش نظم اداری در حوزه مدیریت شهری و روستایی دانست و گفت:  شوراها باید از تبدیل شدن به یک بار اضافی بر بدنه اداری اجتناب کنند و به دنبال خدمت جهادی و صادقانه باشند.

دکتر صحرایی با تاکید بر ضرورت پرهیز شوراها از اقداماتی که اعتبار و عدالت شورا را مخدوش می کند، گفت: وقتی در خدمت رسانی هیچ تفاوتی در بین شهروندان گذاشته نشود و فقط منافع شهر و مردم محور کار و در اولویت باشد، تاثیرگذاری و اعتبار شوراها نزد ادارات و مردم محسوس و ویزه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات در استان بسیار است، اما در کنار آن ظرفیت های بسیاری در حوزه های مختلف داریم که باید با هم اندیشی به دنبال راهکارهایی برای رفع مشکلات استان باشیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه پیشنهاد برگزاری یک رویداد با محوریت پیشنهادهای خلاقانه را مطرح کرد و افزود: شوراهای اسلامی شهر و روستا  در قالب این رویداد، پیشنهادات، ابتکارات و خلاقیت های خود را برای حل مشکلات موجود مطرح کنند و در گام بعد با کمک آن ها بسیاری از مشکلات موجود را رفع کنند.

وی همچنین به آغاز سفرهای شهرستانی خود از هفته آینده اشاره کرد و افزود: هر هفته به یک شهرستان سفر خواهیم داشت و مشکلات هر شهرستان و راهکارهای رفع آنها را بررسی کرده و برای حل آن ها تصمیم گیری می کنیم.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7452