تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

آزادی ۳۱۱ زندانی همدانی با کمک بیش از ۷۶۸ میلیارد ریالی ستاد دیه 

  • کد خبر : 7136
  • ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۴
آزادی ۳۱۱ زندانی همدانی با کمک بیش از ۷۶۸ میلیارد ریالی ستاد دیه 

آزادی ۳۱۱ زندانی همدانی با کمک بیش از ۷۶۸ میلیارد ریالی ستاد دیه 

دادستان همدان گفت: مجموع بدهی های ۳۱۱ زندانی مرتبط با پرونده های مالی، دیه، مهریه و نفقه ۷۶۸ میلیارد و ۹۷۶ میلیون ریال بوده که با کمک های ستاد دیه استان تأمین و پرداخت شد.

 

به گزارش الوند _ «حسن خانجانی موقر»، با تقدیر از فعالیت های اثربخش ستاد دیه استان  همدان در تلاش برای پرداخت بدهی های مددجویان، از مختومه شدن ۳۱۱ فقره از پرونده های مالی، مهریه، دیه و نفقه با پیگیری های انجام شده و کمک خیران نیک اندیش و همراهی آنان با ستاد دیه استان خبر داد.

وی تصریح کرد: بنابراین در یک سال اخیر ۳۱۱ زندانی که ۱۶ نفر آنان زن بودند با پرداخت جرایم مالی با کمک ستاد دیه از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.

دادستان همدان افزود: مجموع بدهی های این افراد ۷۶۸ میلیارد و ۹۷۶ میلیون ریال بود که با پیگیری های انجام شده از جمله جلب رضایت از شاکی، صندوق تأمین خسارت‌های بدنی و یا قسط بندی پرداخت شده است.

خانجانی موقر با بیان اینکه میزان نقدینگی مددجویان تنها ۲۴ میلیارد ریال بود که برای آزادی خود هزینه کردند، عنوان کرد: تلاش ستاد دیه برای جلب رضایت از شاکیان درباره پرونده های مالی ستودنی است، تا جایی که شاکیان در پرونده های مختلف با رضایتشان، از ۲۲۶ میلیارد ریال خود گذشتند.

وی اعلام کرد: همچنین ۳۳۶ میلیارد ریال به صورت اعسار به تقسیط همان قسط بندی، ۹۴ میلیارد و ۱۷۶ میلیون ریال در قالب تسهیلات کم بهره از سوی بانک های ملت، ملی، تجارت و صادرات، ۸۴ میلیارد ریال کمک پرداختی ستاد برای پرونده های مالی و دیه و ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ربال نیز از طریق صندوق تأمین خسارت‌های بدنی به منظور آزادی زندانیان تأمین و پرداخت شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7136