تاریخ : جمعه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۳ 24 ذو القعدة 1445 Friday, 31 May , 2024
1

آبیاری مکانیزه و هوشمند فضای سبز منطقه یک با جایگذاری مخازن آب زیر زمینی

  • کد خبر : 7944
  • ۱۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۱
آبیاری مکانیزه و هوشمند فضای سبز منطقه یک با جایگذاری مخازن آب زیر زمینی

آبیاری مکانیزه و هوشمند فضای سبز منطقه یک با جایگذاری مخازن آب زیر زمینی

مدیر منطقه یک شهرداری همدان گفت: با هدف بهینه سازی هرچه بیشتر منابع آبی، افزایش سرانه فضای سبز و محیط زیست، این مدیریت اقدام به احداث مخزنی ۳۰ هزار لیتری در محوطه میدان آرامگاه بوعلی سینا طی روزهای اخیر کرده است .

 

به گزارش الوند _ حضرت زاده مدیر منطقه یک با بیان اینکه طی سالیان اخیر مشکل کمبود آب در شهر همدان به طور جد احساس می شود عنوان کرد با استفاده بهینه از منابع آبی می توان تا حدود زیادی از ادامه دار شدن این مشکل جلوگیری کرد و این مهم به عنوان یک وظیفه بر روی دوش تمامی شهروندان همدانی است.

وی افزود :شهرداری منطقه یک با هدف بهینه سازی هرچه بیشتر منابع آبی، افزایش سرانه فضای سبز و محیط زیست اقدام به احداث مخزنی ۳۰ هزار لیتری در محوطه میدان آرامگاه بوعلی سینا طی روزهای اخیر کرده است که این مخزن با توجه به مطالعات مکان سنجی به صورتی طراحی شده است تا بیشترین حجم ورودی آبهای سطحی را داشته باشد.

مدیر منطقه یک همچنین یکی از معضلاتی را که خودروهای تانکر آب هنگام آبیاری ایجاد می کردند را ایجاد ترافیک در میدان ارامگاه بوعلی دانست که با اجرای این پروژه از بار ترافیکی این میدان کاسته خواهد شد.

حضرت زاده با بیان اینکه شهرداری منطقه یک برنامه ریزی های منظمی برای توسعه هرچه بیشتر فضای سبز با مصرف بهینه آب دارد عنوان کرد این مخزن یازدهمین مخزنی آبی است که در طی سالیان اخیر به کار گذاشته می شود و قطعا با انجام کارهای کارشناسی در دیگر پارکهای منطقه یک این پروژه ادامه خواهد داشت.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7944